3 grudnia – Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Home / Aktualności / 3 grudnia – Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
Treść wiadomości
----

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Dzień wszystkich, którzy w swoim codziennym życiu zmagają się z niepełnosprawnością. Wśród nich są nasi znajomi, koledzy i koleżanki, sąsiedzi, a często bardzo bliskie nam osoby – oni wszyscy walczą ze stereotypami i z uprzedzeniami.

W tym roku obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole przyjęły formę akcji informacyjnej, mającej na celu zwrócenie uwagi na problemy osób niepełnosprawnych. Przeprowadzono lekcje poświęcone tej problematyce. Na korytarzu szkolnym przygotowano tematyczną gazetkę, prezentującą jak powinniśmy zachować się wobec osób niepełnosprawnych.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych przypomina nam, że każda osoba bez względu na sprawność zasługuje na szacunek i równe traktowanie.

 

Zespół Nauczycieli Wspomagających

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *