5 MAJA EUROPEJSKI DZIEŃ WALKI Z DYSKRYMINACJĄ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

Home / Aktualności / 5 MAJA EUROPEJSKI DZIEŃ WALKI Z DYSKRYMINACJĄ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ
Treść wiadomości
----

5 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jest to szczególna okazja, aby przypomnieć wszystkim o prawach osób niepełnosprawnych do równego uczestnictwa
w szeroko pojętym życiu społecznym.

Żyjemy w społeczeństwie, w którym spotykamy się z osobami z niepełnosprawnością w różnych miejscach i sytuacjach. Poznajemy osoby, które mają trudności z chodzeniem, ze słuchem, z mową, ze wzrokiem czy ze zrozumieniem sytuacji społecznych i emocjonalnych. Każdy z nas może im pomóc w niwelowaniu barier i pokonywaniu trudności. Wystarczy zwrócić uwagę na potrzeby ludzi słabszych, których stać naprawdę na wiele, pod warunkiem, że ktoś im poda pomocną dłoń. Osoby te zasługują na poszanowanie ich godności i tolerancję wśród całego społeczeństwa.

Pomagajmy osobom z niepełnosprawnością w codziennym życiu, dbajmy o przestrzeganie wobec nich praw człowieka, wyrównujmy szanse oraz inspirujmy do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, a także wspierajmy ich rodziny. Uczmy poszanowania drugiego człowieka. Młodzi ludzie, którzy wzrastają w atmosferze tolerancji i zrozumienia dla inności, nigdy nie zakpią
z niepełnosprawnych.

Pamiętajmy – nikt nie jest doskonały. Niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka.

Zespół Nauczycieli Wspomagających

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *