75 Rocznica Powstania Warszawskiego

Home / Aktualności / 75 Rocznica Powstania Warszawskiego
Treść wiadomości
----

Kolejny rok nasza szkoła bierze udział w akcji BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt edukuje Polaków, bazując na historii Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej oraz buduje wrażliwość społeczną.
Poprzez akcje i pamięć o 63 dniach chwały historia jest nauczana w atrakcyjnej formie. Wszyscy przyczyniamy się, że u  Powstańców pojawia się uśmiech oraz radość bo pamiętamy. Sami Powstańcy rzadko chcą rozmawiać o dniach walki z niemieckim okupantem.

W przeciwieństwie do poprzednich lat, w 2019 roku organizatorzy nie drukują i nie udostępniają dedykowanych akcji pocztówek. Zaoszczędzone na produkcji i rozpowszechnianiu kartek środki zostaną przeznaczone na realizację działań pomocowych skierowanych do Powstańców. Zapraszam do wzięcia udziału wszystkich uczniów.

Szkolny koordynator Paweł Olejarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *