75 Rocznica Powstania Warszawskiego

Home / Aktualności / 75 Rocznica Powstania Warszawskiego
Treść wiadomości
----

Kolejny rok nasza szkoła bierze udział w akcji BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt edukuje Polaków, bazując na historii Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej oraz buduje wrażliwość społeczną.
Poprzez akcje i pamięć o 63 dniach chwały historia jest nauczana w atrakcyjnej formie. Wszyscy przyczyniamy się, że u  Powstańców pojawia się uśmiech oraz radość bo pamiętamy. Sami Powstańcy rzadko chcą rozmawiać o dniach walki z niemieckim okupantem.

W przeciwieństwie do poprzednich lat, w 2019 roku organizatorzy nie drukują i nie udostępniają dedykowanych akcji pocztówek. Zaoszczędzone na produkcji i rozpowszechnianiu kartek środki zostaną przeznaczone na realizację działań pomocowych skierowanych do Powstańców. Zapraszam do wzięcia udziału wszystkich uczniów.

Szkolny koordynator Paweł Olejarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *