83 rocznica wybuchu II wojny światowej

Home / Aktualności / 83 rocznica wybuchu II wojny światowej
Treść wiadomości
----
1 września 1939 r. wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając II wojnę światową.  17 września od wschodu wkroczyły wojska Armii Czerwonej łamiąc pakt o nieagresji. Nasza szkoła upamiętniając ten straszny okres historii przypomina jak ważnymi wartościami jest pokój i pojednanie – szczególnie ważne w dzisiejszych czasach. Jednym z bohaterów wrześniowych dni jest patron szkoły ks. Zdzisław „Jastrzębiec” Peszkowski, który całym swoim życiem pełnił służbę Bogu i Polsce. Zachęcamy do pooglądania wystawy oraz zapoznania się z informacjami.

źródła zdjęć:
-zasoby własne
-IPN
Iwona Barszczewska-Menio
Edyta Szewczyk
Paweł Olejarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *