Akademia z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Home / Aktualności / Akademia z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Treść wiadomości
----
13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez wojska rosyjskie na polecenie Stalina w 1940 roku.
Wymordowało z motywów politycznych blisko 22 tysiące obywateli polskich wziętych do niewoli po agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939. Byli wśród nich oficerowie Wojska Polskiego – wybitni dowódcy i stratedzy, policjanci, urzędnicy, uczeni, profesorowie wyższych uczelni, artyści, lekarze, nauczyciele, prawnicy. 
W naszej szkole zorganizowano akademię, którą zapowiedział dyrektor Pan Marek Wojtowicz. Szanownym gościem była honorowa obywatelka miasta Sanoka, harcmistrzyni Związku Harcerstwa Polskiego Pani Krystyna Chowaniec.
Uczniowie pięknie przygotowali występ słowno-muzyczny. Dodatkowo na holu szkoły można zapoznać się z wystawą dotyczącą zbrodni katyńskiej przygotowaną przez nauczycieli historii: Iwonę Barszczewską-Menio, Edytę Szewczyk oraz Pawła Olejarczyka. Nad oprawą muzyczną czuwał Pan Bogusław Bodnar
Paweł Olejarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *