Akcja Sprzątanie Świata 2020

Home / Aktualności / Akcja Sprzątanie Świata 2020
Treść wiadomości
----

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.
W tym roku szczególną uwagę poświęcimy plastikowi. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8 do zrobienia plakatu, projektu, rysunku o tym jak powinniśmy dbać o naszą planetę. Tematem głównym jest „Plastik”. Swoje prace prosimy zostawiać u nauczycieli uczących przyrody, biologii, geografii, fizyki lub chemii. Zostaną wystawione na holu szkoły oraz nastąpi wybór najlepszych prac.

Termin oddania prac środa 16 września 2020

Paweł Olejarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *