ARCHIPELAG SKARBÓW – PROGRAM PROFILAKTYKI ZINTEGROWANEJ

Home / Aktualności / ARCHIPELAG SKARBÓW – PROGRAM PROFILAKTYKI ZINTEGROWANEJ
Treść wiadomości
----

W naszej szkole uczniowie klas ósmych odbyli niezwykłą podróż. Ich celem nie był konkretny punkt na mapie świata, lecz symboliczny „Archipelag Skarbów”. Przewodnikami w tej wyjątkowej wyprawie byli trenerzy z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej. Młodzież aktywnie uczestniczyła
w poszukiwaniach prawdziwych skarbów, ukrytych w niebezpiecznej dżungli. Tajemnicze, lecz złowrogie tygrysy czaiły się blisko, gotowe do ataku. Program w sposób atrakcyjny i głęboki ukazał całościową wizję człowieka. Objął różnorodne obszary profilaktyki. Trenerzy pozytywnie motywowali młodzież do stawiania sobie egzystencjalnych pytań i poszukiwania konstruktywnych rozwiązań w obliczu różnych zagrożeń. Rozwijali w uczniach samoświadomość, wrażliwość i dojrzałość – tak niezbędne w podejmowaniu trudnych decyzji. Angażowali młodzież do licznych interakcji, przez co uczniowie mieli możliwość wzmocnić rówieśnicze relacje, rozwijać umiejętność asertywności i empatii, a także zweryfikować swoje poglądy na temat: szczęścia, miłości i seksualności.

Również i rodzice wzięli udział w programie „Archipelag Skarbów”. Było to dla wszystkich cenne doświadczenie. Mamy nadzieje, że w przyszłości zaowocuje dobrą współpracą w walce o lepszą przyszłość naszej młodzieży, na czym bardzo nam zależy. Jesteśmy przekonani, że młodzież jest przyszłością świata. Niech „Ta Przyszłość” będzie prawdziwie wolna i szczęśliwa.

Bożena Obławska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *