BEZPIECZNE WAKACJE

Home / Aktualności / BEZPIECZNE WAKACJE
Treść wiadomości
----

Dnia 12 czerwca dzieci z świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach otwartych na temat „Bezpiecznych wakacji”. Temat ten  jest dla uczniów  bardzo ważny i jak się okazało,  niezwykle ciekawy. Dzieci z uwagą słuchały zasad bezpieczeństwa podczas wakacji, chętnie zadawały pytania, udzielały interesujących odpowiedzi. Pani Kazia przedstawiła uczniom zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci podczas wypoczynku letniego w różnych miejscach: nad wodą, w lesie, w górach, na wsi, na placu zabaw oraz w kontakcie z osobą nieznaną. Na koniec wyświetlono film edukacyjny pod tym samym tytułem.

Oto niektóre z najważniejszych zasad  bezpieczeństwa:

– na placu zabaw należy zwracać uwagę na inne bawiące się dzieci, zaś sprzęty należy wykorzystywać zgodnie z ich przeznaczeniem; – należy odpowiednio przygotować się do opalania (  stosujemy kremy z filtrem UV i koniecznie zakładamy na głowę czapkę lub kapelusz); – kąpać się  można wyłącznie w wyznaczonych miejscach, zawsze pod  kontrolą opiekunów lub ratownika; – do morza/ jeziora/basenu zawsze należy wchodzić z rodzicami, a jeśli nie umiemy pływać,  musimy założyć dmuchane koło lub rękawki; – nie skaczemy do wody w miejscach, gdzie nie znamy dna, gdyż może skończyć się to uszkodzeniem  kręgosłupa; – dzieci, które nie posiadają karty rowerowej, muszą poruszać się rowerem  wraz z opiekunem ( rodzicem); – podczas jazdy na rowerze trzeba korzystać  z  kasku i zawsze należy przestrzegać przepisów drogowych; – przebywając w lesie  należy:

– odpowiednio ubrać się,

– nie oddalać się od opiekunów,

– nie śmiecić  i nie hałasować,

– nie łamać gałązek,

– znalezione grzyby sprawdzić w atlasie,

– nie rozpalać ognisk w pobliżu lasu;

– nie wolno głaskać nieznanych nam zwierząt, szczególnie tych żyjących
na wolności; – dzieci przebywające  w domu nigdy nie otwierają  drzwi osobie nieznanej; –  nie przyjmują żadnych prezentów od osób obcych; – kiedy grozi niebezpieczeństwo należy korzystać z numerów: 112- numer alarmowy  do wszystkich służb ratunkowych, Policja – 997 Straż Pożarna – 998

Pogotowie Ratunkowe – 999

Jeśli nasi uczniowie  będą przestrzegać wszystkich rad i wskazówek  to powinni  czuć się  bezpiecznie podczas wakacji.

Gdy wakacje przyjdą wreszcie,

Najważniejsze są rzeczy dwie:

Wprowadził: bezpiecznym być i jeszcze

Dobry humor zawsze mieć!

Bezpiecznych i udanych wakacji życzymy wszystkim naszym uczniom! Zajęcia przygotowały panie: Kazimiera Tarnawska – Rogoz, Agnieszka Szczepek oraz Magdalena Wojtowicz.

Agnieszka Szczepek

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *