Bezpłatny konkurs plastyczny online dla młodzieży

Home / Aktualności / Bezpłatny konkurs plastyczny online dla młodzieży
Treść wiadomości
----

Szanowni Państwo, zapraszamy wszystkie szkoły i ośrodki kultury do udziału w konkursie plastycznym na projekt znaczka pocztowego ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH.
Placówki biorące udział w konkursie mogą go przeprowadzić za pośrednictwem Internetu.

Czwarta edycja konkursu, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Pocztę Polską, poświęcona jest tematyce wolontariatu. Temat ten jest szczególnie ważny w kontekście nowej podstawy programowej, wdrażanej stopniowo od roku szkolnego 2017/2018, która dostrzega siłę i wartość wolontariatu.

Trzy najlepsze prace oraz nazwiska laureatów znajdą się na znaczkach pocztowych, które zostaną wprowadzone do obiegu jesienią 2020 roku.

Konkurs patronatami honorowymi objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także Rzecznik Praw Dziecka.

Adresaci
dzieci i młodzież w wieku 7-19 lat;
szkoły podstawowe;
szkoły ponadpodstawowe;
ośrodki kultury;
nauczyciele/opiekunowie, którzy wcielą się w role Koordynatorów konkursu na terenie danej placówki;

Przebieg konkursu

Konkurs dzieli się na dwa etapy.

W pierwszym koordynator powinien na terenie swojej placówki zorganizować zajęcia dotyczące wolontariatu, w którym zostaną wyłonione maksymalnie trzy najlepsze prace. Zajęcia oraz nabór prac można zorganizować za pośrednictwem Internetu.

W drugim etapie skany najlepszych prac należy przesłać organizatorom konkursu ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH za pośrednictwem strony www.oczamimlodych.pl

Zadanie konkursowe i terminarz

Przygotowanie projektu znaczka pocztowego, który przedstawiać będzie wolontariat w różnych aspektach: idee jakie ze sobą niesie, przykłady działań wolontariackich, a także korzyści zarówno dla beneficjentów, jak i samych wolontariuszy.

do 30 kwietnia 2020 roku
Rejestracja szkół i ośrodków kultury na stronie www.oczamimlodych.pl

do 5 czerwca 2020 roku
Nadsyłanie najlepszych prac wyłonionych w wewnętrznym konkursie.

Więcej informacji:

www.oczamimlodych.pl

Serdecznie zapraszamy!
 
Maria Jakubowska, Koordynatorka konkursu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *