BohaterOn w Świetlicy szkolnej

Home / Aktualności / BohaterOn w Świetlicy szkolnej
Treść wiadomości
----

Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe w dniu 04.10.2019 poznali zarys historyczny Powstania Warszawskiego, które wybuchło 01.08.1944. W tym roku minęło 75 lat, gdy Powstańcy walcząc z niemieckim okupantem przez 63 dni pokazali światu, że duch wolności mimo okrucieństw II wojny światowej nie zginął.

Prasa zaczęła drukować gazety po polsku. Poprawnie funkcjonowała poczta, emitująca własne znaczki. Od pierwszych dni działały struktury administracji cywilnej oraz publikowane były odezwy do mieszkańców. Warszawa miała swojego prezydenta. Na niewielkim skrawku Polski ponownie działały w pełni legalne władze.

Dzisiaj poprzez pisanie listów, kartek i wierszy pokazujemy, że historia kształtuje młodych patriotów i nie jest nudna. Dodatkowo w sposób ciekawy i artystyczny treść wiedzy jest ukazywana w najlepszy dla najmłodszych sposób. Malując, rysując i pisząc honorujemy walczących o wolność – te osoby, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie i życie za wolną ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

W czasie zajęć grupy świetlicowej nr 2 uczestniczyli uczniowie klasy 1b oraz dziewczynki z klasy 2a

Opiekun świetlicy Agnieszka Szczepek
Szkolny koordynator BohaterOn Paweł Olejarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *