Centrum Drogi Mlecznej

Home / Aktualności / Centrum Drogi Mlecznej
Treść wiadomości
----
Droga Mleczna to galaktyka w której znajduje się Układ Słoneczny wraz z naszą planetą Ziemią. Sama galaktyka składa się z ok 400 miliardów gwiazd (wiele z nich jest podobnych do naszego Słońca). Odległości pomiędzy gwiazdami są kosmiczne. Między naszym Słońcem, a najbliższą gwiazdą jest ponad 40 bilionów kilometrów. Światło potrzebuje 4 lata i prawie 3 miesiące, aby tam dotrzeć. Uczniowie korzystając z „Mapy Nieba” analizowali odległości oraz określali położenie gwiazd i planet w danym konkretnym dniu w roku. Dodatkowo widząc drogę sondy kosmicznej zapoznali się z odkryciami, które zmieniły wiedzę człowieka o Układzie Słonecznym.
Paweł Olejarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *