Czy warto odwiedzić Kraków po raz kolejny?

Home / Aktualności / Czy warto odwiedzić Kraków po raz kolejny?
Treść wiadomości
----
Czy warto odwiedzić Kraków po raz kolejny? Chyba żaden z uczestników wycieczki, która odbyła się w dniach 17-18 października nie miał wątpliwości co do odpowiedzi na powyższe pytanie. Projekt „Poznaj Polskę” umożliwił uczniom klas 7b, 6a i 7a bliższe zapoznanie się z historią i atrakcjami turystycznymi miasta. Plan zwiedzania był bardzo napięty i wymagał dużej dyscypliny. Pierwszego dnia tuż po przyjeździe do stolicy Małopolski skierowaliśmy swe kroki na kopiec Kościuszki. Nowoczesne medialne muzeum wspaniale ilustruje dzieje bohatera narodowego  XIX wiecznej Polski. Po wizycie w Muzeum Figur Woskowych pojechaliśmy do ZOO. Świat fauny i flory fascynował od przekroczenia „bramek”.  Spacer wśród pingwinów, lemurów, kapibar czy surykatek na długo pozostanie w pamięci nie tylko pasjonatów biologii. Po intensywnym poniedziałku miał miejsce odpoczynek poprzedzony obiadokolacją.
Kolejny dzień prowadził do flagowych  miejsc odwiedzanych przez turystów. Powiśle, Wawel, katedra, dzwonnica Zygmunta, groby na Wawelu, droga królewska, Sukiennice, kościół św. Wojciecha, kościół św. Piotra i Pawła, Muzeum Narodowe, Collegium Maius i największy w Europie Rynek pozwoliły uczniom nacieszyć się wizytą w tym ważnym ośrodku uniwersyteckim.
Drobne upominki dla najbliższych, pamiątki osobiste, zdjęcia czy słodkości pozostawały na liście zakupów wycieczkowiczów.
Serdeczne podziękowania składamy na ręce p. Bogusława Bodnara, który napisał projekt i dokumentował wyjazd.
Ponadto panie E. Szewczyk, K. Klimaszewska i M. Sądelska opiekowały się nami i czuwały nad naszym bezpieczeństwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *