Dokarmianie ptaków w okresie jesienno-zimowym

Home / Aktualności / Dokarmianie ptaków w okresie jesienno-zimowym
Treść wiadomości
----

W dniu 16.10.2020 r. uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Mariolą Kuczer-Burnatowską gościli przedstawicieli Fundacji Santander Bank Polska SA: Panią M. Bieniarz i Panią A. Włodarz. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do udziału w akcji charytatywnej ,,Dokarmianie ptaków w okresie jesienno-zimowym„. Panie przekazały klasie: karmnik, 5 kg karmy oraz 12 szt. kul tłuszczowych.

Wychowawczyni przeprowadziła krótką pogadankę na temat opieki nad ptakami w trudnym dla nich okresie. W oparciu o plansze dydaktyczne, przypomniała, które gatunki ptaków zimują w naszym kraju, w jaki sposób należy się nimi opiekować oraz jaki pokarm należy sypać do karmników. Wspomniała również, że dokarmianie ptaków jest wspaniałą okazją do nauki cierpliwego obserwowania, rozpoznawania gatunków oraz kontaktu z przyrodą przynoszącego dużo emocji i przyjemności. Następnie uczniowie prezentowali wykonane przez siebie sylwetki ptaków, omawiali ich wygląd i wymieniali rodzaje pokarmu, którym się żywią.
Na zakończenie dzieci wraz z wychowawczynią wyrazili chęć przystąpienia do akcji i podziękowali przybyłym gościom. Miłym akcentem na zakończenie spotkania było wręczenie uczniom przez zaproszone Panie czerwonych baloników z logo Santander Bank Polska SA.

M. Kuczer-Burnatowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *