Dostęp do książek na wyciągnięcie ręki

Home / Aktualności / Dostęp do książek na wyciągnięcie ręki
Treść wiadomości
----

W związku z zaistniałą sytuacją Biblioteka działająca przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Sanoku jest zamknięta, ale to nie znaczy, że nie mamy dostępu do książek. O tym, że warto czytać chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Szczególnie teraz, gdy książka to doskonały sposób na oderwanie się od rzeczywistości i „przeniesienie” do świata marzeń.

Możliwe, że w swoich biblioteczkach domowych mamy egzemplarze, których nie przeczytaliśmy bo nie mieliśmy czasu. Jeśli jednak wszystkie książki, które macie w domu już przeczytaliście, mamy dla was kilka propozycji:

1.    Wolne Lektury
To biblioteka internetowa, która w swojej ofercie posiada utwory należące do klasyki literatury polskiej i światowej. Każdy znajdzie coś dla siebie pośród pozycji dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Ponadto liczba tytułów stale rośnie. Co ważne, e-booki i audiobooki można pobrać całkowicie za darmo na dowolne urządzenie (tablet, smartfon, komputer, odtwarzacz mp3) i zgodnie z prawem czytać, słuchać. Książki dostępne są w kilku formatach:
•    e-booki – html, pub, PDF, mobi, fb2,  txt,
•    audiobooki – mp3, Ogg Vorbis, DAISY (format dostosowany do potrzeb osób słabowidzących, mających trudności z czytaniem oraz niewidomych)
https://wolnelektury.pl

2.    Biblioteka Narodowa POLONA
Zgromadziła w swoich zbiorach 3 miliony obiektów cyfrowych – książki, rękopisy, czasopisma, mapy, rysunki, fotografie, pocztówki. Dostęp do tej jednej z największych bibliotek cyfrowych w Europie jest bezpłatny.
https://polona.pl

3.    NINATEKA
To zasoby Narodowego Instytutu Audiowizualnego umieszczone na platformie internetowej. Możemy korzystać z ponad sześciu tysięcy filmów, słuchowisk, spektakli, programów publicystycznych i koncertów. Potężna dawka kultury bez wychodzenia z domu, zupełnie legalnie i bezpłatnie.
https://ninateka.pl

4.    Lektury.gov.pl
To idealne, wirtualne miejsce dla uczniów i nauczycieli oferujące dostęp do tytułów z kanonu lektur szkolnych.
https://lektury.gov.pl

5.    Legimi
Platforma Legimi/czas na czytanie po wpisaniu kodu „czytamy” oferuje jedną z dwudziestu darmowych książkę dla dzieci i młodzieży.
https://www.legimi.pl/czas-na-czytanie/
Zachęcamy do korzystania z tej bogatej oferty.

Nauczyciele bibliotekarze:
Katarzyna Fil
Katarzyna Gąska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *