Dyplom i podziękowanie z udział w akcji „Żonkile 2022”

Home / Aktualności / Dyplom i podziękowanie z udział w akcji „Żonkile 2022”
Treść wiadomości
----

Jak już informowaliśmy wcześniej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w bieżącym roku szkolnym w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającej wybuch powstania w getcie warszawskim. Akcja została zorganizowana przy współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie oraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego z okazji 79 rocznicy wybuchu powstania w getcie.

W ramach akcji zaplanowano szereg działań mających przybliżyć tematykę holokaustu i wydarzeń związanych z wybuchem powstania m.in.: szkolenia dla koordynatora, przygotowanie gazetki informacyjnej, uczniowie wykonywali papierowe żółte żonkile symbolizujące akcję, odbywały się lekcje według materiałów edukacyjnych udostępnionych przez Muzeum Polin, projekcje filmów, słuchowiska.

Dzięki uczestnictwu w  tym wydarzeniu można było w ciekawy sposób zapoznać się       z bardzo ważnymi tematami i faktami historycznymi.

W ostatnich dniach nasza szkoła otrzymała także podziękowanie oraz dyplom od organizatorów akcji za aktywny udział w niej.

Podziękowania od dyrektora Muzeum POLIN

Koordynator akcji Edyta Szewczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *