Dzień 22 listopada to Dzień Kredki.

Home / Aktualności / Dzień 22 listopada to Dzień Kredki.
Treść wiadomości
----

Czy zastanawialiście się nad tym, czym byłby świat bez kolorów?
Pewnie byłby szary, może smutny, a może nieciekawy?
A cóż byłoby, gdyby nie było kredek? Jak dzieci spędzałyby długie jesienno-zimowe wieczory?
Na zajęciach świetlicowych grupy I i II miały okazję na takie rozważania. Podczas zajęć bawiły się kredkami, nie tylko kolorując obrazki, ale i rozpoznawały i nazywały kolory, dobierały różne odcieni kredek , układały kredkowe obrazki , uczyły się piosenki pt.” Kolorowe kredki” i dostrzegły, że rysowanie kredkami to sposób na miłe spędzanie czasu i nudę. To kredkami można przenieść na papier to co podpowiada nam wyobraźnia, w myśl piosenki ,, Kiedy jestem smutny zawsze mnie pocieszą, siadamy przy stole i one i ja , malują cudaki , małpkę taką śmieszna , słonia na huśtawce i w rakiecie lwa”.

Mariola Nabywaniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *