Dzień Bezpiecznego Internetu

Home / Aktualności / Dzień Bezpiecznego Internetu
Treść wiadomości
----

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W naszej świetlicy również przyłączyliśmy się do tej akcji. W ramach działań dotyczących bezpieczeństwa dzieci w Internecie nauczycielki p. Magdalena Wojtowicz i p. K. Tarnawska- Rogoz zorganizowały zajęcia projektowe. Wychowankowie świetlic z grup I, II, III wzięli udział w pogadankach, obejrzeli filmy edukacyjne, pod okiem wychowawczyń zaprojektowali plakaty i wykonali prezentacje o tematyce bezpiecznego korzystania z Internetu. Efektem wspólnych działań było stworzenie słownika podstawowych zasad zachowania w sieci i zwrócenie uwagi na stosowanie odpowiedniej netykiety w sieci.

Mamy nadzieję, że akcja poprawi bezpieczeństwo uczniów w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *