Dzień drzewa w oddziale przedszkolnym

Home / Aktualności / Dzień drzewa w oddziale przedszkolnym
Treść wiadomości
----

Dzień 10 października w kalendarzu świat nietypowych to Dzień Drzewa. W związku z tym w naszej,, zerówce „odbyły się zajęcia związane z tym tematem. Dzieci uczyły się rozpoznawać najczęściej spotykane w Polsce drzewa, ze względu na sylwetkę, liście i owoce. Dowiedziały się jak rozpoznać wiek drzewa, zastanawiały się wspólnie jakie znaczenie dla zwierząt i ludzi mają drzewa i w jaki sposób można dbać o bezpieczeństwo i czystość zasobów leśnych. Na zakończenie wspólnie wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem kolorowych liści. Takie zajęcia były dla najmłodszych ciekawą formą poznawania przyrody i sprawiły dzieciom dużo radości.

Beata Skorus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *