Dzień Emotikona

Home / Aktualności / Dzień Emotikona

W świetlicy szkolnej, dnia 19 września obchodziliśmy Dzień Emotikona.

Emotikony to znaki graficzne, które wyrażają nasze emocje i są tworzone za pomocą znaków interpunkcyjnych. Często stosujemy je przy pisaniu wiadomości tekstowych, smsów lub w komunikatorach. Znaczek „:-)” został użyty po raz pierwszy 19 września 1982  przez profesora Scotta Fahlmana, amerykańskiego informatyka, określanego twórcą emotikona. Od tego czasu emotikony przeszły istną rewolucję. Na całym świecie pomagają internautom wyrażać emocje, skracają czas dyskusji.

W świetlicy dzień upłynął nam na poznawaniu tych  ,,żółtych minek”. Uczniowie w parach  odczytywali z wyrazu twarzy emocje i  nazywali uczucia kolegów. W grupach   rozwiązywali emotikonowe sudoku, a także indywidualnie określali swoje emocje. Tworzyli własne ,,buźki” odzwierciedlające ich obecne uczucia. Dzień Emotikona upłynął w atmosferze życzliwości, radości i pozytywnej energii.

Jolanta Kozłowska