Dzień Flagi w oddziale przedszkolnym

Home / Aktualności / Dzień Flagi w oddziale przedszkolnym
Treść wiadomości
----

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej, dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły w piątek Święto Flagi. Był to czas przypomnienia najmłodszym historii państwa polskiego, rozmowy na temat symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. Przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak należy ją szanować. Nauczyły się na pamięć wiersza Cz. Janczarskiego ,,Barwy ojczyste”  oraz wspólnie wykonały biało- czerwoną flagę. Choć świętowanie miało skromny i kameralny charakter, zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości.

Beata Skorus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *