Dzień Jabłka w Świetlicy Szkolnej

Home / Aktualności / Dzień Jabłka w Świetlicy Szkolnej
Treść wiadomości
----

Jabłko to prawdopodobnie najpopularniejszy owoc na świecie, na co wpływ ma nie tylko wspaniały smak, ale także bogata symbolika. W końcu to przez ten kuszący owoc Adam i Ewa został wygnani z raju. 28 września 2022 przypada „Światowy Dzień Jabłka”. Z tej okazji w Świetlicy Szkolnej obchodziliśmy „ Świetlicowy Dzień Jabłka”. Świetliczaki obejrzały prezentację z której dowiedziały się wielu ciekawostek o tym owocu – poznały jego historię i bogate właściwości odżywcze. Dzieci miały także okazję poznać i skosztować niektóre z ponad 7 tys. odmian tego pysznego owocu. Słuchały piosenek o jabłuszkach oraz prezentowały swój talent plastyczny – wykonały piękną jabłonkę. Na zakończenie wszyscy zrobili sobie wesołe fotografie w „Jabłkowej budce”.

Zespół Wychowawców Świetlicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *