Dzień kobiet w świetlicy szkolnej

Home / Aktualności / Dzień kobiet w świetlicy szkolnej
Treść wiadomości
----

O tym kiedy wypada Dzień Kobiet wie każde dziecko. Wszyscy wiemy jak ważne jest,aby w tym dniu pamiętać o naszych Mamach, Babciach, Siostrach i Paniach Nauczycielkach i aby szczerymi życzeniami i drobnym upominkiem podziękować im za codzienny trud. Ale nie wszyscy znają historię święta kobiet. Dzieci z klas 1b, 2a, oraz 3a uczęszczające do świetlicy w czasie zajęć dowiedziały się,że Dzień Kobiet to ma swoje korzenie  w starożytnym Rzymie, gdzie obchodzono Matronalia- święto macierzyństwa przypadające w pierwszym tygodniu marca. Jednak za początek Międzynarodowego Dnia Kobiet uznaje się 8 marca 1908, kiedy to w Nowym Jorku miał miejsce strajk kobiet pracujących w przemyśle tekstylnym. Dzisiaj Dzień kobiet świętowany jest w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.

Świetliczaki wraz z wychowawczyniami dyskutowały także o nietypowych zawodach wykonywanych przez kobiety np.: pilota lub mechanika samochodowego i wykonały  plakaty przedstawiające właśnie kobiece zawody. Nie zapomniały również o Paniach pracujących w naszej szkole i przygotowały dla nich piękne laurki. Efekty ich pracy można obejrzeć w galerii zdjęć poniżej. Zajęcia przygotowały panie Agnieszka Wielgosz, Jolanta Kozłowska i Ewelina Pielech.

Wszystkim Kobietom – tym małym i dużym, w dniu ich święta życzymy dużo zdrowia, wytrwałości i spełnienia wszystkich marzeń!

Ewelina Pielech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *