Dzień mycia rąk.

Home / Aktualności / Dzień mycia rąk.
Treść wiadomości
----

Czy wiecie, że na 1 cm naszych dłoni może znajdować się nawet 5 milionów bakterii? Jak wynika z danych WHO, niemal 70% zakażeń i zatruć to efekt brudnych rąk. Od 2008 r. dzień 15 października jest ustanowionym  przez ONZ Światowym Dniem Mycia Rąk. W obecnym czasie wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważną czynnością staje się dbanie o higienę dłoni. Szczególnie  ważne jest to dla najmłodszych, ponieważ ,, brudne” ręce są przyczyną wielu dziecięcych schorzeń takich jak biegunki, zakażenia skóry, zatrucia pokarmowe, zapalenie nerek, pasożyty. Brak higieny prowadzi do łatwego złapania wirusa grypy, rotawirusa, dwoinek zapalenia płuc, meningokoków oraz koronawirusa. W związku z tym w oddziale przedszkolnym w dniu 15 października odbyły się zajęcia poświęcone tej tematyce. Dzieci obejrzały bajkę edukacyjną zawierającą dokładną instrukcje mycia rąk. Następnie praktycznie przećwiczyły tę czynność. Na zakończenie wspólnie wykonały plakat i wysłuchały piosenki pt. ,, Mydło lubi zabawę.” Zajęcia były dla dzieci bardzo interesujące i na pewno przyczynią się do kształtowania zachowań prozdrowotnych wśród najmłodszych. Maluchy z ,, zerówki” życzą wszystkim dużo zdrowia! DBAJCIE O SIEBIE!

Przygotowała Beata Skorus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *