Dzień Nauczyciela

Home / Aktualności / Dzień Nauczyciela
Treść wiadomości
----

Komisja Edukacji Narodowej została powołana 14 października 1773 r. na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Stanowiła ona centralny organ władzy oświatowej. Była pierwszą w Polsce, a także Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej.

Powszechnie ten dzień zwany jest Dniem Nauczyciela. Uczniowie nie zapominają wówczas o swoich pedagogach i wychowawcach i z tej okazji przygotowują akademie, kiedy to wyrażają swoją wdzięczność oraz podziękowanie za trud pracy.

Tego dnia w naszej szkole najmłodsi, tzn. uczniowie klas 3b i 3d zaprezentowali zabawny, ale jakże aktualny program słowno- muzyczny. Skecze i inne zabawne scenki z życia szkoły przeplatały się radosnymi piosenkami wzbogaconymi o elementy choreografii. Młodzi aktorzy ujawniając swe talenty, wprawili wszystkich w dobry nastrój i tym samym podziękowali całemu gronu pedagogicznemu szkoły.

Uczniów przygotowały panie: A.Ogrodnik i K. Stec- Lenart.

W dalszej części akademii głos zabrał p. Dyrektor Marek Wojtowicz, który złożył życzenia wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły. Ponadto poinformował o ważnych nagrodach przyznanych nauczycielom. Nagrodę Burmistrza otrzymał p. R. Ćwikła, natomiast p. L. Indyk otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Nagrody Dyrektora Szkoły zostaną wręczone w terminie późniejszym.

Wszystkim nauczycielom składamy serdeczne podziękowania, życząc im dużo wytrwałości, cierpliwości i uśmiechu na każdy dzień pracy.

Monika Sądelska

« z 2 »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *