Dzień Niepodległości w świetlicy

Home / Aktualności / Dzień Niepodległości w świetlicy
Treść wiadomości
----
Świetliczaki kochają swoją Ojczyznę, czemu dały wyraz przygotowując montaż słowno-muzyczny poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Grupa trzecioklasistów zaprezentowała swoim młodszym koleżankom i kolegom ze świetlicy króciutką lekcję historii. Przygotowując się do tego występu, świetliczaki poznały historię Polski z czasów , kiedy nasz kraj istniał tylko w sercach i postawie Polaków. Zajęcia świetlicowe w tym tygodniu, poświęcone Świętu Niepodległości wprowadziły uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji. Dzieci uczyły się patriotycznych wierszy i pieśni, wykonywały z materiałów papierniczych kotyliony i godła narodowe, a także przygotowywały gazetki tematyczne. Świetliczaki poprzez swoje działania i postawę mogą z dumą zaśpiewać’ Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem, kochamy Polskę z całych sił,  chcemy byś również kochał ją i ty i ty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *