Dzień niezapominajki w,, zerówce „

Home / Aktualności / Dzień niezapominajki w,, zerówce „
Treść wiadomości
----

15 maja obchodzimy Dzień Niezapominajki. Dla przedszkolaków był  to świetny pretekst, by poznać  rośliny z najbliższej okolicy.  Wszystko zaczęło się jeszcze w kwietniu, kiedy to  maluchy założyły własne hodowle roślin tj. cebuli, fasoli, a nawet ziemniaków! Wiosna długo nie mogła do nas zawitać, ale kiedy zrobiło się ciepło, dzieci zbierały okoliczne rośliny, uczyły się jak je zasuszyć i zrobić z nich zielnik. Stopniowo przedszkolne zielniki będą się zapełniać, a dzieciaki będą poszerzały swoją wiedzę na temat okolicznej flory. Zachęcamy wszystkie dzieci do wykonania takich zielników, zwłaszcza w okresie wakacji!

.            Beata Skorus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *