Dzień Patrona

Home / Aktualności / Dzień Patrona
Treść wiadomości
----

Obchody Dnia Patrona to zawsze dla szkoły wielkie święto i dzień szczególny. To czas, w którym  społeczność naszej szkoły wspominała postać ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego i oddawała  mu  cześć. 8 października 2020r. rozpoczęły się uroczystości, podczas których świętowaliśmy Dzień Patrona, ponieważ w roku bieżącym święto to przebiegało w kilku etapach.

Dnia 8 października odbyła się uroczysta Msza św. w Kaplicy Św. Maksymiliana z udziałem pocztu sztandarowego oraz przedstawicieli naszej szkoły zaproszonych przez  komendantkę Hufca ZHP Ziemi Sanockiej Marię Kurkarewicz i kapelana hufca ks. Michała Kozaka.
Dalsza część obchodów miała miejsce 9 października w szkole. O godzinie 1000 odbył się uroczysty apel poświęcony ks. Zdzisławowi Peszkowskiemu,  w którym wzięli udział przedstawiciele poszczególnych klas.
Uczniowie klasy VI b oraz Milena Bednarczyk z VII b i Michał Kijek z VIII c w krótkim montażu słowno–muzycznym przygotowanym przez p. Magdalenę Piecuch przybliżyli zebranym postać i życie patrona. Oprawę plastyczno-historyczną przygotowały: p. Ewelina Hryszko, p. Edyta Szewczyk, p. Magdalena Piecuch oraz panie wychowawczynie ze świetlicy szkolnej. Nad oprawą muzyczną czuwał p. Marek Dziok.
Po akademii głos zabrała również p. dyrektor Beata Wójtowicz.
Jednym z ważnych elementów obchodów Dnia Patrona była prezentacja tomiku poetyckiego autorstwa naszych uczniów, z utworami pochodzącymi z konkursu „Prawda – Pamięć – Przebaczenie”, który od lat jest tradycją naszej szkoły i od początku sprawuje nad nim opiekę p. Grażyna Piotrowska.
Wyboru tekstów i redakcji tomiku dokonały panie : G. Piotrowska, E. Szewczyk, M. Piecuch, E. Hryszko, K. Fil, M. Sądelska, J. Chrobak.

Ostatnim etapem obchodów Dnia Patrona był konkurs wiedzy o życiu i działalności ks. Zdzisław Jastrzębiec Peszkowskiego przeznaczony dla klas IV, których przedstawiciele wyłonieni w eliminacjach wewnątrzklasowych, zmagali się z różnorodnymi pytaniami odnoszącymi się do życia naszego patrona. Komisji konkursowej przewodniczył wicedyrektor szkoły p. Marek Wojtowicz.
Konkurs wygrała klasa IV b, a kolejne miejsca zajęły klasy: IV d, IV c, IV a.
Organizatorkami konkursu były panie: G. Piotrowska, M. Piecuch i E. Szewczyk.
Dekoracje związane z osobą patrona sporządziła p. Dorota Gąska.
Uczniów do konkursu przygotowały panie wychowawczynie klas IV: Justyna Chrobak, Katarzyna Fil, Sabina Bednarczyk, Magdalena Bakuta.
Wszystkie zespoły klasowe uczące się w naszej szkole, pod okiem swoich wychowawców przygotowały też tematyczne gazetki upamiętniające postać ks. Zdzisława Peszkowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z całości uroczystości.

E. Szewczyk, M. Piecuch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *