Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

Home / Aktualności / Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
Treść wiadomości
----

Ta wyjątkowa zabawka od blisko 120 lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych. Pluszowe misie służą za pocieszycieli, przyjaciół, a nawet poduszki, zostają bohaterami książek i trafiają na wielki ekran jako gwiazdy filmowe. W 2002 roku pluszowy miś doczekał się także własnego święta, które obchodzone jest właśnie 25 listopada.
Dzieci z oddziału przedszkolnego również postanowiły uczcić ten dzień.

Na wstępie obejrzały prezentację, z której dowiedziały się jaka jest legenda dotycząca maskotki. Poznały kilka faktów z  życia różnych niedźwiedzi żyjących na całym świecie. Rozwiązywały zagadki o sławnych misiach- bohaterach kreskówek. Nauczyły się rymowanki o misiu i piosenki  „ Jadą, jadą misie”. Bawiły się wspólnie przy zabawie „ Stary niedźwiedź mocno śpi”. Opisywały swoich pluszowych przyjaciół i układały z liter ich imiona, wykonały również portret misia. Ciekawym akcentem było wspólne wykonanie eksperymentu z żelków- misiów. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki mogły zapozować do zdjęcia w specjalnie przygotowanej fotobudce. Dzień przyniósł dzieciom wiele wrażeń a wspólne zabawy dużo radości i uśmiechu.

Beata Skorus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *