Dzień Zdrowego Śniadania

Home / Aktualności / Dzień Zdrowego Śniadania
Treść wiadomości
----

Coraz więcej osób świadomie wybiera zdrowe odżywianie. To krok w dobrą stronę, ponieważ jesteśmy tym, co jemy. Spożywanie odpowiednio skomponowanych posiłków pozwala nie tylko uniknąć wielu nieprzyjemnych objawów, ale często umożliwia wyeliminowanie wielu schorzeń. Dbałość o zdrowie ważna jest dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci. Prawidłowe żywienie jest warunkiem zdrowego rozwoju fizycznego i psychicznego, a także wzmacnia odporność naszych pociech. Zdrowa dieta to nie tylko dobrze skomponowany obiad, ale także przekąski, po które dzieci sięgają w ciągu dnia.

W związku z tym, w tym tygodniu w oddziale przedszkolnym zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące właściwego odżywiania się, ze szczególnym uwzględnieniem II śniadania. Dzieci poznały zasady prawidłowego żywienia, omówione na podstawie piramidy zdrowia. Poznały podstawowe składniki odżywcze i witaminy, które mają wpływ na ich zdrowie i prawidłowy rozwój. Przyniosły również do szkoły ,,zdrowe” II śniadanie przygotowane przez rodziców. Wspólnie wymyślały hasła i rymowanki dotyczące tematyki zdrowia, wysłuchały piosenki „Witaminki”, brały udział w zabawach ruchowych i dydaktycznych. Na zakończenie wykonały prace plastyczną- ,,Talerz zdrowia”, na którym miały umieścić wycięte z gazet zdjęcia produktów według ich wartości odżywczych.
Dzieci pracowały na zajęciach z dużym zaangażowaniem a tematyka zdrowego odżywiania na pewno jeszcze nie raz zagości w naszej grupie!

Beata Skorus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *