DZIEŃ ZIEMI

Home / Aktualności / DZIEŃ ZIEMI
Treść wiadomości
----

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

22 kwietnia będziemy obchodzić najpopularniejsze i najważniejsze święto ekologiczne –Dzień Ziemi! To wydarzenie, obok którego nie powinniśmy przechodzić obojętnie. Jest to doskonała okazja, aby promować działania ekologiczne i mówić o problemach oraz sposobach, jakimi możemy zadbać o naszą planetę. Idea troski o nasz wspólny dom łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest obchodzony od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. Choć minęło już wiele lat od pierwszego świętowania Dnia Ziemi, nasza planeta nadal wymaga troski i uważności. Technika i technologia idą naprzód, nie bacząc na wymogi środowiska, miasta rozrastają się, pochłaniając tereny zielone i nie dając nic przyrodzie w zamian, gatunki roślin i zwierząt giną w zastraszającym tempie, a środowisko, w którym żyjemy, sami zatruwamy i zanieczyszczamy. Zegar tyka… Włącz się do działań na rzecz ochrony środowiska – zaczynając od swojego najbliższego otoczenia!

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=1g38Jyy94qE
Czekają na Was pokoje ekozagadek: https://ekoeksperymentarium.pl/
oraz Escape room: https://view.genial.ly/5e9f14a668f8160da85d73bf/presentation-escape-room-dzien-ziemi?fbclid=IwAR0zpI1vCqqh5N6YdLD7U7PmaZJoMtLudvHp-kE2jO7-y4RACYdx5CUAiMM

Szkolne Konkursy towarzyszące obchodom Dnia Ziemi :
1. Rymowanki, wierszyki promujące idee dbania o środowisko. Klasy 4-5.
2. Zdjęcie – „ Przyroda w moim obiektywie”. Maksymalnie dwa zdjęcia. Klasy 4-5.

Prace należy dostarczyć do dnia 23.04.2021 na adres mailowy: biologiaprojekt@onet.pl

3. Konkurs Wiedzy Ekologicznej. Zainteresowani uczniowie z kl.6-7 proszeni są o zgłoszenie chęci udziału p. Elżbiecie Michoń lub p. Jolancie Kozłowskiej do 22.04. Termin konkursu – 23.04.

Zespół przedmiotów przyrodniczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *