Eksperymenty w świetlicy szkolnej

Home / Aktualności / Eksperymenty w świetlicy szkolnej
Treść wiadomości
----

Wszyscy wiemy,że w otaczającym nas świecie nieustannie zachodzą różne zjawiska i procesy chemiczne, często bardzo skomplikowane. Najlepszym sposobem aby je zrozumieć są eksperymenty. 02.12.2020 w świetlicy odbyły się zajęcia,w czasie których dzieci obserwowały eksperymenty przeprowadzane przez p. Jolantę Kozłowską. „Eksperyment świeczkowy” miał na celu pokazanie,że ogień potrzebuje tlenu by móc się palić. „Wulkan” uświadomił dzieciom jak gwałtowne reakcje zachodzą gdy połączymy dwie substancje (kwasy i zasady), zaś „Tęczowa burza na mleku” udowodniła,że płyn do mycia naczyń naprawdę usuwa tłuszcz z brudnych talerzy.

Prezentowane doświadczenia wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci i sprowokowały mnóstwo pytań, na które cierpliwie odpowiadała p. Jola. Mamy nadzieję,że taka praktyczna forma edukacji zarazi naszych wychowanków pasją do nauki.

Wychowawcy świetlicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *