Eksperymenty w świetlicy

Home / Aktualności / Eksperymenty w świetlicy
Treść wiadomości
----

12 grudnia uczniowie w naszej świetlicy uczestniczyli w eksperymentach naukowych. Była to doskonała okazja do poznania tajemnic otaczającego świata oraz zasad, które rządzą prawami natury poprzez zabawę. Każdy na zajęciach mógł spróbować swoich sił jako naukowiec. Dzieci przeprowadzając eksperymenty zaznajamiały się z pojęciami z dziedzin takich jak: fizyka, chemia czy biologia.

Doświadczenia, które zostały przeprowadzone to m.in.: „Wędrująca woda”, ” Mleczny wir”, „Gasnąca świeczka”, „Wybuchający wulkan”. Uczniowie dowiedzieli się o właściwościach wody, powstawaniu kolorów, napięciu powierzchniowym, działaniu detergentów oraz jak zachowuje się płomień świecy po odcięciu dostępu do tlenu. Zajęcia poprowadziła p. Jolanta Kozłowska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *