Informacja biblioteki szkolnej w sprawie zwrotu podręczników

Home / Aktualności / Informacja biblioteki szkolnej w sprawie zwrotu podręczników
Treść wiadomości
----

REGULAMIN I ORGANIZACJA ZWROTÓW KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ SP NR 4 W SANOKU Z UWZGLĘDNIENIEM PROCEDUR DOTYCZĄCYCH BEZPIECZEŃSTWA

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego 2019/2020 przypominamy o obowiązku zwrotu wypożyczonych podręczników do biblioteki. Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem i harmonogramem przyjmowania zwrotów podręczników umieszczonym poniżej.

Przypomina się o przyjętych zasadach zwrotu wypożyczonych podręczników zgodnie z zapisami regulaminu:

  • zwrot podręczników w kompletach,
  • usunięcie foliowych okładek,
  • usunięcie zapisanych ołówkiem notatek,
  • sprawdzenie czy w książkach do nauki języka obcego jest płyta, która tworzy z podręcznikiem komplet. Brak płyty jest równoznaczny z niekompletnym podręcznikiem (płyta jest integralną częścią podręcznika),
  • zwrócenie uwagi na czystość i estetykę książki – wyprostowane kartki, sklejone rozdarcia.

Zwroty będą przyjmowane wyłącznie przy drugim wejściu do szkoły od strony parkingu według harmonogramu zamieszczonego poniżej. Podczas zwrotu należy przestrzegać zaleceń sanitarnych tj. należy posiadać maseczkę, rękawiczki ochronne oraz zachować wymaganą odległość.

W sytuacji zagubienia lub niszczenia książki, rodzic zobowiązany jest do zakupu nowego egzemplarza, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.

W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do kilku klas istnieje możliwość zwrotu wszystkich podręczników w jednym terminie przez jednego ucznia lub rodzica.

Bardzo prosimy o zwrot podręczników zgodnie z podanym harmonogramem (datą i godziną) i oddawanie ich pełnymi kompletami w celu uniknięcia ponownego przychodzenia do szkoły.

Nie wszyscy uczniowie zwrócili również pozostałe książki – lektury i inne książki do czytania. Prosi się Rodziców o dokładne przeglądnięcie biblioteczek domowych w celu identyfikacji książek wypożyczonych z biblioteki i oddania ich.

[HARMONOGRAM ZWROTU PODRĘCZNIKÓW – *.pdf]

Nauczyciele bibliotekarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *