Informacja Dyrektora Szkoły dotycząca schematu postępowania w razie wystąpienia koronawirusa

Home / Aktualności / Informacja Dyrektora Szkoły dotycząca schematu postępowania w razie wystąpienia koronawirusa
Treść wiadomości
----

W związku z sytuacją, która ma miejsce w wielu krajach świata a dotyczącą zachorowań na koronawirusa Sars -CoV-2 z Wuhan, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku, przekazuje informacje Ministra Edukacji Narodowej.

  • Prosimy o przestrzeganie podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;
  • Apelujemy do rodziców, by nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;
  • Jeśli uczeń nie miał kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
  • Jeśli nasze dziecko, które wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
  • Rodzice dziecka do 8. roku życia: w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);
  • Prosimy sprawdzać na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

Podajemy kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej:

https://psse-sanok.pl/ (ul. Jezierskiego 39, 38-500 Sanok)

Więcej informacji:

Przydatne materiały o koronawirusie SARS-CoV-2

https://rzeszow.uw.gov.pl/komunikaty/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie-informacja-mz/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *