Innowacja historyczno- polonistyczna „Historia, kultura i sztuka miasta Sanoka”

Home / Aktualności / Innowacja historyczno- polonistyczna „Historia, kultura i sztuka miasta Sanoka”
Treść wiadomości
----

Profesor Leszek Kołakowski pisał, iż: „Mała ojczyzna- to miasto, czy wieś w której się urodziliśmy, to środek świata. To przestrzeń niewielka, w której się obracamy – nasze domy, ulice, cmentarze, kościoły, to przestrzeń niewielka wielkim wysiłkiem ludzkim zabudowana, przez wojny niszczona i odbudowywana, to centrum świata.”

I właśnie naszą małą ojczyznę- Sanok próbowaliśmy poznawać podczas zajęć innowacyjnych  poświęconych jego kulturze i sztuce. Zagłębialiśmy się w historię ulic, budowli, cmentarzy, dzieje ludzi, którzy odeszli i tych, którzy ciągle działają, pracują, tworzą. Odkrywaliśmy piękno przyrody i lokalnej sztuki. Wiedzę tę zdobywaliśmy nie tylko siedząc w szkolnej ławce, ale  przede wszystkim  w sposób nowatorski, twórczy i aktywny.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji, w której przedstawiamy wybrane działania  w ramach innowacji polonistyczno- historycznej.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby do nas dołączyć i uczestniczyć w tych aktywnych  lekcjach literatury, kultury, historii i lokalnego patriotyzmu, zapraszamy na nasze zajęcia po feriach : środa 14.30.

PREZENTACJA

Monika Sądelska

Edyta Szewczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *