Jestem bezpieczny w szkole i poza nią

Home / Aktualności / Jestem bezpieczny w szkole i poza nią
Treść wiadomości
----

Pod takim hasłem,  dnia 10.09. odbyły się świetlicowe zajęcia otwarte.  Tematyka dotyczyła bezpieczeństwa dzieci w szkole, domu, na przystanku autobusowym, w pojazdach, podczas korzystania z dróg i placów zabaw. Trudne sytuacje mogą nam  się zdarzyć w każdym miejscu, ważne, abyśmy umieli na nie odpowiednio zareagować, przekonywała uczniów wychowawczyni.

Oprócz zasad bezpiecznego poruszania po drogach i zachowania w różnych miejscach, poruszano problem procedury zgłaszania niebezpieczeństw i znajomości numerów alarmowych oraz omówiono mniej typowe zdarzenia, których możemy być uczestnikami  np.: wchodzenie w interakcje z obcymi osobami, kontakt z dzikimi zwierzętami itp.
Na zakończenie dzieci oglądały prezentacje multimedialne pt.”Bezpieczne zachowania”,   „Sierżant Poli”, itd. dotyczące bezpiecznych zachowań w domu, szkole.

Zajęcia przygotowały panie: Kazimiera Tarnawska – Rogoz i Agnieszka Szczepek.

Agnieszka Szczepek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *