Jesteście moją nadzieją

Home / Aktualności / Jesteście moją nadzieją
Treść wiadomości
----

„Jesteście moją nadzieją” to hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu „Myśli Jana Pawła II”, skierowanego do uczniów  dotychczasowych  gimnazjów oraz klas VII i VIII szkół podstawowych, którego finał wojewódzki odbył się 29 kwietnia br. w Zespole Szkół w Zręcinie.

W gronie finalistów wywodzących się z 36 szkół z województwa podkarpackiego znalazły się uczennice naszej szkoły Magdalena Dziuba, Martyna Lassota i Julia Michowicz, wszystkie z klasy VIIc.

Aby jak najlepiej  rozwiązać test składający się z 32 pytań, za które można było uzyskać 37 punktów, uczestnicy musieli zapoznać się z odpowiednią literaturą, między innymi przemówieniami i homiliami Jana Pawła II skierowanymi do młodzieży podczas pielgrzymek do Polski i Światowych Dni Młodzieży, a także książkami „Dar i tajemnica” i „Wstańcie, chodźmy”.

Uroczyste rozpoczęcie konkursu nastąpiło po godzinie 9.00 powitaniem  gości przez dyrektora Zespołu Szkół w Zręcinie.

Następnie po godzinnym wysiłku intelektualnym nadszedł czas wspólnego wyjazdu do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Dzięki uprzejmości p. dyrektor  Barbary Olejarz młodzież wraz z opiekunami mogła zwiedzić najstarszą kopalnię  ropy naftowej założoną w 1854 roku przez Ignacego Łukasiewicza.

W tym samym czasie Komisja Konkursowa powołana przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty przystąpiła do sprawdzania i oceniania prac.

Po wspólnym obiedzie rozpoczęła się gala finałowa, podczas której wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe wszystkim uczestnikom konkursu, podziękowania nauczycielom przygotowującym młodzież, oraz ogłoszono nazwiska 5 laureatów, którzy przeszli do etapu ogólonopolskiego.

Naszym dziewczynom gratulujemy znajomości nauczania Jana Pawła II, wierzymy, że wiedzę wynikającą z myśli i życia Wielkiego Polaka przełożą na wartości, którymi będą się kierować w życiu. Mamy wielką nadzieję, że za rok również powalczą o tytuł laureata.

Uczennice do konkursu przygotowała katechetka Teresa Pluskwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *