Kolejni mili goście w Izbie Regionalnej

Home / Aktualności / Kolejni mili goście w Izbie Regionalnej
Treść wiadomości
----

Hołdując pięknej, staropolskiej zasadzie: „ Gość w dom, Bóg w dom”, zawsze  z wielką radością przyjmujemy w Izbie Regionalnej wszystkich gości. Tym razem w nasze gościnne progi zawitali uczniowie klasy 3c z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 9 wraz  z wychowawczynią -Panią Ewą Błażejewską i Panią Magdaleną Dobosz.

Podczas tej wizyty uczniowie mieli okazję poznać wystrój, historię i wyposażenie naszej Izby oraz dowiedzieć się czegoś interesującego o każdym, przyciągającym ich uwagę eksponacie.

W drugiej części spotkania miały miejsce zajęcia praktyczne, w trakcie których nasi goście mogli sprawdzić swoje siły w mieleniu ziaren w żarnach i wiejskiego sera w dawnej maszynce, wyrabianiu masła w maśniczce, przygotowywaniu różnorodnych, aromatycznych przypraw w moździerzu kuchennym, a w końcu w przyrządzaniu kawy  (od suszenia ziarenek, przez ich mielenie w bardzo ciekawych i nietypowych młynkach).

W Izbie Szkolnej uczniowie mogli zaznajomić się z niełatwą sztuką kaligrafii, a ochotnicy sprawdzili, czy przyjemna była kara stosowana kiedyś w szkole- klęczenie na grochu!!!

Z gośćmi spotkał się również Pan dyrektor Marek Wojtowicz, który zachęcił przybyłych do kolejnych odwiedzin w Izbie Regionalnej.

Dziękujemy miłym gościom za wizytę i zainteresowanie naszą Izbą, a wszystkich pragnących  zgłębiać historię, obyczaje i tradycje  naszego regionu, ale też dobrze się bawić, zapraszamy. Gościnne progi naszej Izby Regionalnej… czekają.

Magdalena Piecuch, Edyta Szewczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *