Kolejny rok nie ma Ciebie…

Home / Aktualności / Kolejny rok nie ma Ciebie…
Treść wiadomości
----

Biały dym… konklawe wybrało / Cały majątek kardynała Wojtyły / Wiosło i para nart / Błysk w oczach i trampki (…)
Mistrz słowa autorytet / I całkiem zwyczajny człowiek / Przesłanie Ewangelii / niesione na wszystkie lądy /
Strzały na Placu św. Piotra / Wierni skruszeni w sobie / Tłumy pod kliniką Gemelli / Kościoły otwarte całą dobę (…)
Gdy odchodził świat zamarł / Ojczyzna na klęczkach / Z pobladłymi wargami / Słuchano wieści z Rzymu /
Wtedy wszyscy w miłości / Byliśmy jedno / Odchodził… chory bezbronny / Ale Mocarz /
Odszedł santo subito / W delikatnym powiewie wiatru / Bóg przeglądał karty Ewangelii / I zamknął Księgę

cyt. I. Plater

2 kwietnia przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II, Wielkiego Polaka, Wielkiego Papieża.

42 lat temu, dokładnie 16 października 1978 r., księża kardynałowie zgromadzeni na konklawe wybrali nowego papieża. Ta wiadomość na zawsze zmieniła bieg historii – zarówno Polski, jak i świata. Ogromne znaczenie dla Polaków miały słowa Ojca Świętego wypowiedziane podczas jego pierwszej wizyty w Ojczyźnie 2 czerwca 1979 roku.

– Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi! – podkreślił Ojciec Święty Jan Paweł II.

Papież pielgrzym. Tak nazywano Ojca Świętego Jana Pawła II, który podczas swego 26-letniego pontyfikatu odbył łącznie 104 podróże zagraniczne oraz około 145 podróży na terenie Włoch. Jego pokora i otwartość od samego początku spotkały się z ogromną sympatią ludzi na całym świecie. Spotkania z nim były wyjątkowe. Szczególnie trudno było mu opuszczać Ojczyznę.

– A na koniec, cóż powiedzieć, żal odjeżdżać – zaznaczył św. Jan Paweł II.

Św. Jan Paweł II Zmarł 2 kwietnia 2005 roku, mając 84 lata. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 8 kwietnia na Placu św. Piotra. Został pochowany w Grotach Watykańskich. 1 maja 2011 r. beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II dokonał papież Benedykt XVI. Po niej grób Papieża przeniesiono do kaplicy św. Sebastiana w bazylice św. Piotra. 27 kwietnia 2014 r. Papież Franciszek ogłosił Jana Pawła II świętym.

Poniżej  link do fragmentu niezwykłej konferencji prasowej. Jan Paweł II odpowiadał na pytania dzieci, „Ziarno” rok 1991.

Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z opiekunami do wykonania prac plastycznych (rysunków, plakatów, portretów) przedstawiających postać św. Jana Pawła II, bądź sytuację lub wydarzenie związane z Jego Wielkim Pontyfikatem.

W czasie wykonywania pracy plastycznej rodzice będą mogli przybliżyć sylwetkę Ojca Świętego. Niech to dzieło będzie świadectwem wciąż żywej pamięci o naszym Wielkim Rodaku.

Zespół Wychowawców Świetlicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *