Konkurs GEO-Planeta

Home / Aktualności / Konkurs GEO-Planeta
Treść wiadomości
----

W dniu 21 listopada 2018 r. odbyła się X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego GEO-PLANETA, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie przy współpracy Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie naszej szkoły od kilku lat biorą w nim udział.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, który składał się z 30 pytań oraz zadania opisowego. Pytania obejmowały zagadnienia z geografii fizycznej oraz społeczno-gospodarczej Polski i świata, natomiast temat wypracowania brzmiał „Który region Polski jest dla ciebie najatrakcyjniejszy? Uzasadnij wybór.” Za poprawne rozwiązanie testu oraz nieszablonowe podejście do zadania opisowego, można było otrzymać max. 38 punktów.
Do rozwiązania zadań konkursowych (w kategorii „ADEPT”) przystąpiło 25 uczniów z klas siódmych i ósmych.

W lutym 2019 roku Komisja Konkursowa ogłosiła wyniki.

Uczennica naszej szkoły – Milena Adamek z kl. 8c zdobyła maksymalną ilość punktów, zajęła I miejsce w kraju i została Laureatem Krajowym w kategorii „ADEPT” – od Organizatora Konkursu otrzymała „Dyplom Laureata” i nagrodę rzeczową.

Gabriela Czyżykiewicz z kl. 8c za bardzo dobry wynik – otrzymała „Dyplom Wyróżnienia”
i nagrodę książkową.

„Dyplomy Wyróżnienia” otrzymali również uczniowie:
– Natalia Łach
– Julia Kopczak
– Ignacy Woźniczak
– Julia Wójcik
– Justyna Piecuch

Uczniowie zdobywają wiedzę i doskonalą umiejętności przedmiotowe pod kierunkiem nauczycielki geografii Lidii Indyk.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Lidia Indyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *