Konkurs historyczny

Home / Aktualności / Konkurs historyczny

„Korono Polska!  Już i kopce
Na grób Twój sypią narody obce.
Zdeptane prawa, a przez niezgody
Giną wolności, gasną swobody,
Dla których niegdyś i krew, i zdrowie
Poświęcali nasi przodkowie…”

W. S. Chrościński

25.marca 2022 r. w Oranżerii  budynku TG „ Sokół” odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny pt. „Traktaty rozbiorowe 1772-1793-1795 – przyczyny i skutki upadku Polski”.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych naszego powiatu i cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Również przedstawiciele naszej szkoły wzięli w nim udział. Dwaj  nasi uczniowie  Oliwier Skórka z klasy 6b i Tomasz Milczanowski z klasy 7e zdobyli wyróżnienia, a od zwycięstwa dzieliły ich tylko pojedyncze punkty. Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy za udział i przygotowanie, a laureatom gratulujemy. Zachęcamy do dalszego pogłębiania wiedzy historycznej, podejmowania samodzielnych studiów nad przeszłością naszej ojczyzny  i uczestnictwa w kolejnych konkursach.

Iwona Barszczewska- Menio

Edyta Szewczyk