KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS 3

Home / Aktualności / KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS 3
Treść wiadomości
----

31 maja odbyła się w naszej Szkole, już IV edycja POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH. Do tegorocznej rywalizacji stanęli uczniowie z czterech sanockich podstawówek. Gościliśmy trzyosobowe reprezentacje ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 8. SP 4 reprezentowali uczniowie klas 3a i 3b, Ania Kluc, Michał Suchora oraz Oliwier Skórka. Uczestnicy musieli wcześniej przejść etap eliminacyjny i jak najlepiej rozwiązać test składający się z 20 zamkniętych zadań sprawdzających ich ogólną znajomość słownictwa i podstawowych struktur gramatycznych z języka angielskiego. Najlepsi, w finale uczestniczyli w kolejno dwóch częściach konkursu. Pierwszym z nich był etap indywidualny, polegający na rozwiązaniu testu leksykalno-gramatycznego, gdzie do zdobycia było łącznie 50 pkt. Po krótkiej przerwie na odpoczynek i słodki poczęstunek, zespoły każdej ze szkół, przystąpiły do rywalizacji sprawdzającej ich wiedzę na temat państw anglojęzycznych. Pytania dotyczyły kultury, symboli państwowych, sławnych postaci oraz znanych miejsc. Tutaj rywalizacja była zacięta, w walce o pierwsze miejsce, potrzebna była dogrywka. Ostatecznie zwyciężyli uczniowie z SP nr 6, II miejsce zajęła reprezentacja SP nr 1, a miejsce trzecie zajął zespół z SP nr 8. W części indywidualnej, zwyciężyła uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 6, a kolejno na miejsca II i III znalazły się uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1. W nagrodę, oprócz dyplomów, najlepsi otrzymali drobne upominki.
Po raz kolejny poziom wiedzy uczestników konkursu wywarł wielkie wrażenie, wszyscy, którzy przystąpili do rywalizacji są zwycięzcami! Dlatego też zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz koszulkami z logo konkursu. Mamy nadzieję, że bardzo miła atmosfera i dobra zabawa, pozostaną miłymi wspomnieniem z wizyty w naszej szkole. Gratulujemy wyników uczestnikom i nauczycielkom, życząc dalszych sukcesów!
Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka angielskiego, panie Magdalena Bakuta, Krystyna Bukowska, Magdalena Pietrow, Kamila Potoczny oraz Justyna Krzywdzik.

Magdalena Pietrow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *