Konkurs o Żołnierzach Wyklętych

Home / Aktualności / Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
Treść wiadomości
----

W dniu 5 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzypowiatowym Konkursie Historycznym pt.” Oskarżeni o wierność” . Tematyka tego konkursu dotyczyła Żołnierzy Wyklętych tj. postaci J. Wasiłojć – Smoleńskiej, ks. Wł. Gurgacza oraz J.  Tabortowskiego oraz historii Armii Krajowej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. 8 A – M.  Słapiński oraz W. Sołtysik, którzy zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka historii p. Iwona Barszczewska – Menio. Na podsumowaniu obchodów z ok. Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w  SDK w  dn. 28.02.2019, uczniom wręczono nagrody książkowe oraz dyplomy. Ponadto w  głównym holu w SDK uczniowie SP4 zaprezentowali swoje prace – plakaty dotyczące tego tematu wykonane na zajęciach z historii u w/w nauczycielki. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Beata Wójtowicz została obdarowana kwiatami w  podziękowaniu za włączenie naszej szkoły w przygotowanie części artystycznej obchodów.

Iwona Barszczewska – Menio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *