Konkurs wiedzy o Patronie Szkoły

Home / Aktualności / Konkurs wiedzy o Patronie Szkoły
Treść wiadomości
----

Tradycyjnie od wielu lat dla uczniów klas czwartych organizowany jest w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły. Celem przedsięwzięcia jest promowanie sylwetki ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego i szerzenie wśród dzieci wiedzy o Patronie. W dn. 07.10.2019r. uczniowie klas czwartych, po wcześniejszym zapoznaniu się z postacią ks. Zdzisława Peszkowskiego, rywalizowali w trzyosobowych drużynach, by wykazać się jak najlepszą wiedzą o Patronie.

Uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi szczegółów z życia Patrona Szkoły, rozwiązywali krzyżówki, rebusy, układali rozsypanki wyrazowe, uzupełniali zadania z lukami i pisali dyktando. Zadania konkursowe opracował zespół w składzie: p. G. Piotrowska, p. E. Szewczyk, p. M. Piecuch i p. K. Fil. Poziom wiedzy drużyn był bardzo wyrównany.  Pierwsze miejsce zajęła kl. 4a w składzie: A. Kloc, P. Sybidło, M. Wiśniowski , drugie 4b w składzie: W. Jaśków, L. Oryszczak, K. Sieniawski .

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: p. G. Piotrowska, p. A. Skarbek – Hłouszek i p. K. Fil. Konkurs przebiega w miłej atmosferze, p. K. Gąska i p. K. Fil zadbały o wystrój czytelni,  przygotowały tematyczne gazetki i wystawę prac plastycznych związanych z postacią Patrona oraz p. M. Piecuch,  która zapewniła uczestnikom konkursu skromny poczęstunek. Tegorocznym uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy i zdobytych miejsc! Dyplomy i nagrody książkowe zostaną wręczone podczas uroczystej akademii .

Grażyna Piotrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *