Lekcja muzealna

Home / Aktualności / Lekcja muzealna
Treść wiadomości
----

Niezwykły czas Zmartwychwstania oraz zwyczaje wiosenne  to bardzo ciekawy temat do rozważań, zwłaszcza podejmowanych przez młode pokolenie. W związku z tym uczniowie klasy 7d udali się do Muzeum Budownictwa Ludowego, gdzie uczestniczyli w lekcji, która odbyła się w jednej z chałup. Pani Karolina Zuba- prowadząca zajęcia- opowiedziała o wspaniałej tradycji i licznych zwyczajach związanych z Wielkanocą. Siódmoklasiści między innymi dowiedzieli się, dlaczego na jabłonce wiszą jajka oraz jak przygotować prawdziwą święconkę. Ciekawe rytuały związane z drugim dniem świąt nie pozostają również obce uczestnikom lekcji.
Ponieważ zajęcia poza murami szkoły zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, wszyscy czekają na kolejne spotkanie z p. Karoliną i wspaniałą podróż w czasie.

Monika Sądelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *