Lekcja muzealna

Home / Aktualności / Lekcja muzealna
Treść wiadomości
----
Uczniowie klasy 6a podczas lekcji języka polskiego mogli zapoznać się z charakterem i stylem życia galicyjskich miasteczek. Aby dowiedzieć się, jakie zabudowania, zakłady rzemieślnicze czy obiekty usług publicznych funkcjonowały ponad 100 lat temu, wzięli udział w zajęciach, które przeprowadziła dla nich p. Karolina Surówka. Nieznane dotąd wnętrza chałup, oryginalne eksponaty i przedmioty użytku codziennego wielu z nich wprowadziły w zdumienie. Szczególnym zainteresowaniem szóstoklasistów cieszył się dom fryzjera, nauczyciela oraz sklep kolonialny. Oprócz opowieści pani przewodnik istniała również możliwość zadawania pytań, więc niektórzy dopytywali o liczne szczegóły. Zajęcia przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze i sprzyjały integracji zespołu klasowego.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: M. Sądelska i K. Toczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *