Lekcja muzealna w Muzeum Budownictwa Ludowego

Home / Aktualności / Lekcja muzealna w Muzeum Budownictwa Ludowego
Treść wiadomości
----

9 grudnia uczniowie klasy 6d wraz ze swoją wychowawczynią p. M. Sądelską udali się do Muzeum Budownictwa Ludowego, gdzie uczestniczyli w ciekawej lekcji muzealnej. Były to dość niezwykłe i nietypowe zajęcia, ponieważ odbywały się w chałupie, której wystrój obrazuje przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Choć brakuje śniegu za oknem, odpowiednie rekwizyty zgromadzone w budynku pozwoliły nam poczuć świąteczną atmosferę. Pan Marcin Krowiak prowadzący spotkanie jak zwykle interesująco opowiadał o zwyczajach i obrzędach, zachecając nas do aktywnego udziału w lekcji. Wielu z nas zaskoczyły rozmiary izby i wielkość rodzin zamiekszujacych chatę. Niektóre zwyczaje obchodzimy po dziś dzień w naszych domach (ubieranie choinki, łamanie się opłatkiem). Pewnych już się dzisiaj na praktykuje ( na przykład chodzenie ze śmieciami w drugi dzień świąt). Mimo że w chałupie było zimno, zajęcia bardzo nam się spodobały, bo wystarczył krótki spacer ze szkoły i mogliśmy się przenieść w czasie o kilkadziesiąt lat.

Monika Sądelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *