Lekcja muzealna

Home / Aktualności / Lekcja muzealna

27 października uczniowie klasy 6a uczestniczyli w lekcji muzealnej w sanockim Biurze Wystaw Artystycznych.
Kierownik BWA p. Sławomir Woźniak wspaniale opowiadał o historii naszego kraju w kontekście wystawy zatytułowanej LOVE -KROWE. Przybliżył uczniom realia PRL-u i omówił różnorodne zdarzenia, które wówczas miały miejsce. Skomentował sceny życia codziennego ujęte przez dziennikarza, profesora akademickiego p. Witolda Krassowskiego.
Po zapoznaniu się z bogatym zbiorem prac artysty szóstoklasiści rozmawiali również z sanocką malarką Joanną Szostak Rogoz nt. wielowymiarowości sztuki.
Wizyta w galerii była pierwszym punktem wycieczki. Później uczniowie posili się nieco, zajadając ulubionymi smakołykami kuchni azjatyckiej i amerykańskiej.
Z niecierpliwością oczekują kolejnej ciekawej lekcji, która miejmy nadzieję będzie miała miejsce niebawem.

Monika Sądelska