Lekcja o zdrowiu

Home / Aktualności / Lekcja o zdrowiu
Treść wiadomości
----

W dniu 29 października 2019r., uczniowie klas 1 uczestniczyli w niecodziennej lekcji o zdrowiu. Gościliśmy w szkole specjalistów w zakresie dietetyki – Panie: Elżbietę Baran i Ewelinę Chytłę – Borczyk, nauczycieli Medycznej Szkoły Policealnej w Sanoku, które w ciekawy sposób zachęciły uczniów do zdrowego i aktywnego stylu życia.

Prowadzące przedstawiły pierwszoklasistom najnowszą piramidę zdrowego żywienia i stylu życia dzieci i młodzieży (4 – 18 lat), promowaną przez Instytut Żywności i Żywienia oraz Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej. Propagowały wśród uczniów spożywanie zalecanych w piramidzie produktów spożywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach oraz zdrową dietę, bogatą w warzywa, owoce, produkty mleczne i pełnoziarniste. Dzieci poznały też prozdrowotne walory systematycznego spożywania zalecanych produktów żywnościowych.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem odpowiadali na zadawane przez naszych gości, pytania rozwiązywali różne zagadki, rebusy oraz zgadywali, jaki to owoc lub warzywo, sięgając po nie do „czarodziejskiego worka”.

Miejmyn nadzieję że dzięki lekcji nasi najmłodsi uczniowie zrozumieli, że kluczemd dozdrowia, prawidłowego rozwoju i dobrych wyników w nauce jest zróżnicowana, zbilansowana i umiarkowana dieta oraz koniecznie codzienna porcja aktywności fizycznej.

Nad prawidłowym przebiegiem i organizacją spotkania czuwała p. Aleksandra Czech
– Szkolny koordynator promocji zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *