Lekcje języka polskiego

Home / Aktualności / Lekcje języka polskiego
Treść wiadomości
----

Lekcje języka polskiego to nie tylko gramatyka czy analiza poezji. Można również w ciekawy sposób omawiać zagadnienia dotyczące sztuki. Wizyta w galerii jest doskonałą okazją, aby tego dokonać. W związku z tym uczniowie klasy 6e wraz z polonistką p. Moniką Sądelską oraz nauczycielką wspomagającą K.Zajączkowską odwiedzili Galerię 20 znajdującą się w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej. W chwili obecnej można w niej oglądać dzieła wychowanków SOSW w Sanoku. Wystawa zatytułowana jest Wokół luster. Oglądając prace wychowanków tejże placówki, doskonale można zauważyć, jak odmienny świat dostrzegamy poprzez perspektywę lustra. Czasami odbija tylko otaczającą rzeczywistość, niejednokrotnie dzieli ją na wiele drobnych części, a kiedy indziej naśladuje czy imituje. Uczniowie z ciekawością i otwartością podeszli do prac zgromadzonych w bibliotece. Oczywiście było mnóstwo zdjęć. Nie zabrakło też wyrażania opinii na temat dzieł.

Pogodni i weseli powrócili do szkoły z nadzieją, że jeszcze kiedyś wyruszą poza szkolne mury, aby zdobywać wiedzę i uczyć się wrażliwości oraz tolerancji.

Monika Sądelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *